ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ. ЩО ОБГОВОРЮВАЛИ В ОДА?

18.08.2021 | 14:53

17 серпня 2021 року Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергове робоче засідання обласної науково-експертної ради (ОНЕР), що була створена при Одеській ОДА, як дорадчий орган для комплексного сприяння виконанню стратегічних завдань.

Цього разу одним із питань для розгляду стали пропозиції щодо можливого економічного ефекту для країни та Одеської області від подовження туристичного сезону.

Через зміну кліматичних умов, останніми роками травень та червень супроводжуються частими опадами, вітрами та відсутністю тепла, однак про вересень туристи відгукуються як про найкращий час для приїзду в приморські регіони. «Оксамитовий сезон» – можливість для усіх відчути теплі сонячні дні, курсувати маршрутами природно-заповідного фонду, туристичними об’єктами та пам’ятками архітектури області.

 «Продовження тривалості офіційного туристичного сезону та використання для розвитку туристичного потенціалу південних регіонів «оксамитового сезону» вересня збільшить надходження до бюджеів та надасть робочі місця тисячам мешканців. У зв’язку із зазначеним є актуальним і дуже важливим для економічного та туристичного розвитку продовжити літній період відпочинку, у тому числі шляхом перенесення навчального процесу», - зауважив директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування обласної державної адміністрації Дмитро Радулов

 Інcтитутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України запропоновано поправочний коефіцієнт щодо літнього та осіннього піку туристичного потоку, який свідчить про те, що продовження туристичного сезону у вересні на 20 днів підвищить економічний ефект на 25-30% для України в цілому та на 10-15% для Південних областей.

Відтак, з метою максимального використання туристичних ресурсів, збільшення дохідної частини бюджетів запропоновано продовжити літній сезон до 20 вересня.

Голова обласної державної адміністрації підтримав таку ініціативу.

Водночас, заступник голови обласної державної адміністрації Олег Муратов зазначив, - «Минулого тижня на засіданні спільної робочої групи із забезпечення реалізації проєктів Миколаївської, Одеської та Херсонської областей розглядалося питання подовження туристичного сезону. Наші південні сусіди повністю підтримують викладену позицію. Тому ми повинні докласти максимум зусиль для досягнення спільної мети – подовження туристичного сезону».

Також, під час засідання обговорили аспекти проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», який дасть змогу встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері стратегічної екологічної оцінки, зокрема за:

  • нездійснення стратегічної екологічної оцінки;
  • порушення встановленої законодавством процедури здійснення стратегічної екологічної оцінки;
  • неврахування результатів стратегічної екологічної оцінки при затвердженні документів державного планування.

«Проектом акту пропонується встановити підстави для видачі висновку щодо недопустимості затвердження документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Запропоновані зміни направлені на удосконалення дієвого механізму захисту сталого розвитку шляхом забезпечення охорони довкілля, безпеки життєдіяльності населення та охорони його здоров’я, інтегрування екологічних вимог під час розроблення та затвердження документів державного планування», - зазначив Павло Буланович – директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації.