Винороби Одещини зустрілися з керівництвом обласної державної адміністрації.

19.03.2021 | 15:52

19 березня 2021 року під головуванням Олега Муратова – заступника голови обласної державної адміністрації та за участі керівників профільних структурних підрозділів ОДА і виноробів регіону відбулась робоча нарада, на якій обговорили проблемні питання функціонування малих підприємств виноробної продукції Одеської області.

Сьогодні в регіоні розміщено 47 виноробних підприємств на яких в сезон збирання та переробки винограду працює понад 6 тис. осіб. В 2020 році перероблено 60 тис тонн винограду на виноматеріали.  Разом з тим, в регіоні 200 сільгосппідприємств займаються вирощуванням винограду. Обсяг виробництва винограду минулого року склав 158,7 тис. тонн, що на 34% менше минулого року і пояснюється несприятливими погодними умовами.

Виноробна галузь Одещини забезпечує більше 50% виробництва коньяків, бренді та ігристих вин України та більше 60% виробництва вина у державі.

Наразі галузь має чимало проблемних питань, вирішення яких сприятиме подальшому розвитку виноградарства і виноробства, зокрема:

-         високі штрафи за порушення, навіть незначні або технічного характеру, у звітності перед контролюючими органами;

-         відсутність гарантій можливості довгострокової оренди землі під багаторічними насадженнями;

-         відсутність можливості виробляти ігристі вина класичним методом шампанізації в рамках ліцензії для малих підприємств;

-         неможливість малими підприємствами виробляти власну продукцію із закупного винограду;

-         необхідність акцизування тихих вин в той час, коли існує потреба визнати їх продуктом харчування;

-         та безліч інших питань.

Під час наради заслухано пропозиції всіх учасників обговорення, щодо вирішення проблемних питань виноградарства і виноробства. За результатами вирішено, що виноградарі підготують конкретні пропозиції до ОДА щодо функціонування галузі для обговорення з народними депутатами України від Одеської області, та підготовки звернення облдержадміністрації до Уряду.