В ОДА ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЗА УЧАСТІ ГОЛОВИ КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ

14.08.2021 | 20:01

13 серпня в обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з Головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим щодо проблемних питань розвитку бізнесу.

Зустріч відбувалася при головуванні очільника обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького та за участі заступників голови ОДА, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представників територіальних органів виконавчої влади, народних депутатів України від Одеської області та представників бізнесу і банківських установ регіону.

Під час вступного слова Сергій Рафаїлович окреслив загальні тенденції діяльності суб’єктів господарювання, які функціонують на території регіону, – «Ми сьогодні маємо 136,6 тис. суб’єктів господарювання. У І півріччі 2021 року від них у вигляді податків та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів надійшло 12,9 мрд грн, що становить 53,4% загальної суми бюджетних надходжень.

Найбільше надходжень до бюджету генерують підприємства транспортної галузі (20,8%), промисловості (19,8%), торгівлі (18%), сільського господарства (6%).

Слід зазначити, що бізнес області активно бере участь у Державній програмі «Доступні кредити: 5-7-9%». Так на сьогодні укладено кредитних договорів з банками-учасниками програми понад 1 тис. на суму 3,2 млрд грн (5,9% у загальному портфелі). А це 6 місце серед регіонів країни».

Але в той же час, очільник області наголосив на низці питань, які потребують вирішення на рівні Уряду, народних депутатів України. Зокрема, учасниками обговорено проблеми виноградарсько-виноробної галузі, критичну ситуацію на державному підприємстві «Одеський нафтопереробний завод», податкові навантаження на бізнес і в той же час, соціальну відповідальність підприємців, недопущення розвитку та функціонування тіньового підприємництва.

Данило Гетманцев звернув увагу на необхідності зменшення тінізації економіки, також, пояснив причини появи «ресурсного законопроєкту» №5600, який передбачає внесення низки змін до Податкового кодексу. «Даний документ покликаний не підняти податки, а прибрати неправомірні пільги та податкові прогалини» - зазначив Данило Олександрович.

Також, під час робочої зустрічі голова «Об’єднання органiзацiй роботодавцiв Одеської областi» Костянтин Журавель представив нову регiональну iнiціативу – Знак «Вироблено на Одещинi» та надав комплексне бачення перспектив застосування цього проєкту для поступового та ефективного розвитку бiзнес-сфери регiону.

На завершення наради голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики доручив присутнім проаналізувати та подати до Комітету алгоритм усунення існуючих проблем бізнесу регіону, задля ефективного вирішення проблемних питань.