В ОДА ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЩОДО ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ МОРЕГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ

03.09.2021 | 10:01

02 вересня в обласній державній адміністрації відбулась робоча зустріч щодо проблемних питань розвитку морегосподарської галузі за участі народного депутата України, голови партії «Слуга народу» Олександра КОРНІЄНКА, заступника Міністра інфраструктури України Юрія ВАСЬКОВА, народних депутатів, голови Одеської обласної ради та заступників голови ОДА Олега МУРАТОВА та Костянтина ГОЯ.

У нараді взяли участь більше 30 учасників, зокрема, морські порти регіону, державні підприємства, установи та приватні стивідорні компанії Одещини.

Про стан та проблемні питання розвитку морегосподарського комплексу Одеського регіону доповів Олег МУРАТОВ. У своєму виступі Олег Михайлович наголосив на необхідності оперативного вирішення наступних проблем:

  • неефективне управління портовою інфраструктурою;
  • незадовільний стан інфраструктури в українських портах (рівень зносу портової  інфраструктури становить 80−90%);
  • застаріла транспортна інфраструктура (зокрема залізнична);
  • потреби в інвестиціях значно перевищують обсяги фінансування (зокрема бюджетних коштів);
  • скорочення обсягів транзитних вантажів, що обробляються в Україні;
  • недостатньо використаний потенціал інтеграції в міжнародні транспортні коридори.

Також проблемним питанням є те, що протягом останніх років усі державні підприємства морської галузі області, крім ДП «Ізмаїльський МТП», очолюють виконуючі обов'язки керівника, які не проходять процедуру погодження призначення з обласною державною адміністрацією.

Це призводить до зниження рівня відповідальності за прийняті управлінські рішення в кожному державному підприємстві окремо та у галузі в цілому.

Необхідно оновити застарілу нормативно-правову базу – наприклад, норми технологічного проектування портів та каналів 1978 року. Відсутність концепції переходу на Європейські регламенти технічної документації на об’єкти портової інфраструктури, концептуальних підходів до компоновки портів та їх розвитку не дозволяє використовувати сучасні технології будівництва та реконструкції гідротехнічних споруд.

«Сподіваюсь, що розпочаті та заплановані проекти будуть успішно реалізовані та дадуть новий поштовх для розвитку такої важливої, особливо для нашого регіону, морегосподарської галузі», - зауважив Олег МУРАТОВ.

В результаті жвавого обговорення виявлено нагальні, практичні питання що сприятимуть розвитку морегосподарського комплексу та напрацьовано пропозиції щодо їх вирішення.

В свою чергу, Юрій ВАСЬКОВ розказав про ініціативи Міністерства інфраструктури України. З метою забезпечення стабільного та ефективного функціонування підприємств морської галузі країни, розв’язання найбільш гострих соціально-економічних проблем, покращення інвестиційного клімату. Олександр Сергійович КОРНІЄНКО підтримав пропозиції обласної державної адміністрації, та пообіцяв сприяти законодавчим ініціативам на державному рівні та політичному поприщі.