СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ПРИВІТАВ ВИНОГРАДАРІВ І ВИНОРОБІВ ОДЕЩИНИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

12.11.2021 | 15:19

Напередодні професійного свята – Дня виноградаря і винороба України, яке утановлено Указом Президента України від 22 вересня 2020 року №403, очільник області Сергій Гриневецький привітав Почесними відзнакою та грамотами голови обласної державної адміністрації кращих працівників галузі. Також були вручені грамоти Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Сьогодні галузь виноградарства та виноробства Одещини є лідером в Україні за всіма показниками. Площі насаджень області складають 23,7 тис га, а це понад 60% площ насаджень виноградників країни. А за оцінками експертів за результатами 2022 року цей показник становитиме вже близько 75,0%.

Сучасне виноградарство збудоване на досвіді вирощування винограду протягом всього історичного періоду розвитку людської цивілізації. Кожен куточок землі, де вирощували і вирощують виноград має свої традиції споживання продукції.

 

Виноградники Одещини – це історичне та культурне надбання. Центр культури вина SHABO визнаний відкриттям десятиліття у сфері туризму, названий культурною спадщиною Європи і включений в європейську карту музеїв вина. Водночас на Одещині представлені інші виробники виноробної продукції – понад 200  великих та малих підприємств.

Вина Одеського регіону реалізуються у більше ніж 50 країн світу. Окремі вина нашого виробництва отримали високу оцінку і визнання та представлені в Мішленівських ресторанах Європи.

«Ми пишаємося тим, що Одещину прославили та стали відомими і шанованими у всьому світі імена відомого ученого і практика селекціонера Василя Єгоровича Таїрова, мецената Миколи Шустова, а також родин Гулієвих, Іукурідзе, Плачкова, Манзула, Шаповала та інших. Переконаний, що внесок представників галузі у розвиток регіону і країни як виноробної держави важко переоцінити.

 

Дякую вам за вашу невтомну працю, відданість своїй справі та наполегливе бажання і в подальшому розвивати виробництво вина та вирощування винограду» - зауважив під час промови голова ОДА
Сергій Гриневецький.

 

 

Важливою складовою заходу стало підписання Меморандуму про співпрацю між Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою та Українською корпорацією по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» щодо забезпечення розвитку виноградарства та виноробства України. Він набрав чинності з дати його підписання.