РІВЕНЬ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В РЕГІОНІ ТА ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ЇЇ ВИПЛАТИ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ КЕРІВНИЦТВА ОДА

13.10.2021 | 13:17

12 жовтня голова обласної державної адміністрації Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ провів спільне засідання Колегії Одеської обласної державної адміністрації, Президії Федерації профспілок Одеської області, Президії Громадської ради при Одеській ОДА, одним із питань порядку денного якого став стан підвищення рівня середньої заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати на підприємствах області.

Під час заходу, директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування обласної державної адміністрації Дмитро РАДУЛОВ зазначив, що середній розмір заробітної плати штатних працівників в Одеській області за січень-серпень 2021 року становить 11 945 грн. Найвищу в області заробітну плату за січень-серпень 2021 року (середньомісячну) отримували працівники фінансової та страхової діяльності – 19 501 грн та сфери інформації та телекомунікацій – 16 111 грн. Найнижчу – працівники, задіяні в галузі тимчасового розміщення та організації харчування, – 7 108 грн або 86,2% від середньомісячної у галузі в Україні – 8 244 грн.

Поряд з цим, за моніторинговими даними з початку 2021 року сума заборгованості з виплати заробітної плати мала тенденцію до збільшення – з 83,5 млн грн на 1 січня 2021 року до 95,7 млн грн на 1 липня поточного року. На 1 вересня 2021 року заборгованість з виплати заробітної плати зменшилась до 83,3 млн грн.

Загальна кількість підприємств-боржників становить 37 суб’єктів господарювання, у тому числі: 10 підприємств державної форми власності, 17 – недержавних підприємств, 9 – комунальних підприємств та 1 підприємство –банкрут.

Найбільша частка суми заборгованості з виплати заробітної плати припадає на транспортну галузь – 28,1 млн грн або 33,7%. Другу позицію займає галузь сільського господарства – 16,2 млн грн або 19,4%. Значна питома вага загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості – 10,6 млн грн або 12,7%, галузі будівництва – 6,6 млн грн. Збільшення заборгованості з виплати заробітної плати на 1 вересня 2021 року спостерігається у закладах охорони здоров’я – 5,4 млн грн через несвоєчасність розрахунків з НСЗУ.

З урахуванням адміністративно-територіальної реформи найбільша частка підприємств, що мають заборгованість з виплати заробітної плати, знаходяться в Одеському районі – 30,5 млн грн та Білгород-Дністровському районі – 22,3 млн грн. Сума заборгованості на підприємствах Ізмаїльського району становить 15,5 млн грн, Болградського – 11,4 млн грн.

Варто зазначити, що обласною державною адміністрацією двічі на місяць проводяться засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю під головуванням заступника голови облдержадміністрації Костянтина ГОЯ, окремо з представниками підприємств із значною заборгованістю з виплати заробітної плати з метою пошуку шляхів її погашення. Наради проводяться за участю керівництва головних управлінь ДПС, Держпраці, ПФУ в Одеській області та інших територіальних органів центральних органів виконавчої влади. На постійному контролі голови комісії перебуває динаміка заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах державного та недержавного сектору економіки, проводиться робота з комунальними закладами охорони здоров’я спільно з Департаментом охорони здоров’я ОДА.

Крім того, під головуванням заступників голови облдержадміністрації систематично проводяться точкові зустрічі. Щоквартально на засіданнях колегії облдержадміністрації розглядається питання про підвищення рівня заробітної плати на підприємствах області.

 

Підсумовуючи сказане, голова обласної державної адміністрації Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ наголосив, що питання здійснення постійного контролю за рівнем заробітної плати – це один із основних показників за яким визначається соціальний рівень життя населення регіону. Тому усі питання, які пов’язані із збільшенням рівня заробітної плати та  її детінізацією мають бути в пріоритеті усіх органів державної влади.

Поряд з цим, очільник області звернувся до керівників райдержадміністрацій, міських голів з проханням забезпечити контроль та вжити дієві заходи для ліквідації заборгованості та її недопущення на підприємствах області.