РЕЄСТРАЦІЯ ФОПІВ В «ДІЇ»: УРЯД СХВАЛИВ ЗАПУСК ПРОЄКТУ

29.04.2021 | 9:32

Уряд запускає експериментальний проєкт щодо реєстрації ФОП в автоматичному режимі. Крім того, це відбуватиметься без участі державного реєстратора. Так, послуга відкриття ФОП в онлайн-режимі стане швидшою та простішою. Проєкт спрямований на зменшення адміністративного навантаження.

Відповідне рішення ухвалено Урядом на засіданні в середу, 28 квітня, без обговорення.

«Кабінет Міністрів постановляє: погодитися з пропозицією Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації щодо реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі з використанням даних, що обробляються: в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг «Портал Дія», – ідеться в документі.

Постановою також затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту.

У рамках запропонованого експериментального проєкту надається можливість фізичній особі самостійно в автоматичному режимі без участі державного реєстратора зареєструватися підприємцем, пройшовши автентифікацію та подавши заяву на державну реєстрацію програмними засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Порталі Дія» з подальшою передачею такої заяви до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП та громадських формувань для проведення державної реєстрації фізичної особи підприємцем.