Південні регіони України підписали Меморандуми про співпрацю

25.03.2021 | 9:07

Сьогодні під час робочого візиту до Миколаєва очільник Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький разом з головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом та головою Херсонської ОДА Сергієм Козирем підписав Меморандуми про співпрацю та партнерство між Миколаївською, Одеською та Херсонською обласними державними адміністраціями.

Підписані документи передбачають напрацювання шляхів, механізмів і способів вирішення проблемних питань та реалізації спільних проєктів у сферах сільського господарства, транспорту і морегосподарського комплексу, туризму, використання та охорони земель, природних ресурсів, охорони довкілля, реконструкції та модернізації зрошуваних систем у зонах ризикованого землеробства Миколаївської, Одеської, Херсонської областях. Також, завбачають узгодження спільних позицій з урегулювання відносин у сфері збереження існуючої автомобільної інфраструктури та інших напрямках, що становлять спільний інтерес для соціально-економічного розвитку Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.

Загалом, Меморандуми сприятимуть розвитку державної політики у сферах планування з мінімізацією навантаження на природне середовище, узгодження державної, регіональної і місцевої інфраструктурної політики, розширення можливостей реалізації спільних проєктів соціально-економічного розвитку південних областей України.

Підписанню документів передувала кропітка робота щодо напрацьованих проблемних питань розвитку областей. Проведено декілька підготовчих робочих зустрічей очільників облдержадміністрацій та їх заступників.

А сьогодні, під час наради, детально проговорено питання зрошення, розбудови автомобільних доріг та боротьби з перевантаженнями, розвитку рекреаційного, санаторно-курортного, гастрономічного та інших видів туризму, екології, збереження природних та водних ресурсів. В результаті – голови обласних адміністрацій вирішили вести спільну роботу трьох регіонів щодо вирішення зазначених питань на рівні Верховної Ради України та Уряду, що й закріпили підписами в Меморандумах.