ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ В УКРАЇНІ ОТРИМАЛИ ОФІЦІЙНИЙ СТАРТ ДО РОЗВИТКУ: ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ЗАКОНОПРОЄКТ

13.09.2021 | 14:25

Індустріальні парки в Україні отримали офіційний старт до розвитку. У перший же день осінньої сесії Верховна Рада 290 голосами прийняла в цілому законопроєкт №4416-1, який вносить значні зміни до старого закону про індустріальні парки.

Законопроект передбачає податкове та митне стимулювання для резидентів індустріальних парків. Для реалізації зазначених положень законопроекту є необхідним прийняття пов’язаних з ним законопроектів – 5688 і 5689.

Крім того, законопроект передбачає можливість бюджетного фінансування створення необхідної інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків, можливість компенсації вартості на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж всередині парку.

Реалізація законопроекту дозволить розкрити потенціал індустріальних парків та покращити умови інвестиційної діяльності в Україні, що сприятиме збільшенню надходжень інвестицій в економіку країни, яке в свою чергу забезпечить активізацію господарської діяльності, створення нових робочих місць, формування додаткових бюджетних надходжень.

Законом передбачено, що держава в середньостроковій перспективі (3-5 років) має виділити на стимулювання ІП 10 млрд грн. Для цього в проєкті держбюджету Кабмін зобов'язаний з 2022 по 2026-ий роки виділяти фінансування в розмірі 2 млрд грн щорічно на реалізацію завдань розвитку ІП. Також, Уряд повинен розробити та затвердити стратегію розвитку індустріальних парків і створити державну установу з розвитку ІП.

Крім того, місцевій владі пропонується надати право «встановлювати для індустріальних парків і їх резидентів свої пільги стосовно податків, які вони адмініструють».

Зазначаємо, що сьогодні до загальнодержавного Реєстру індустріальних (промислових) парків від Одеської області включено –  ІП iPARK та «Подільськ».

З метою стимулювання утворення нових індустріальних парків, а також активізації діяльності ІП iPARK та «Подільськ», обласна державна адміністрація звернулася листом до Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи з пропозиціями щодо включення до проєкту Закону України від 04.02.2021 №5021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків» податкових преференцій в частині:

  • звільнення керуючої компанії від плати за землю індустріального парку, утвореного на земельних ділянках державної та комунальної власності, на перші 5 років;
  • зниження ставки податку на прибуток до 50,0% для учасників індустріального парку, що виробляють продукцію на експорт;
  • зниження ставки ПДВ для керуючої компанії та учасників індустріального парку у розмірі 7,0% для операцій з постачання обладнання, устаткування та комплектуючих до них, якщо такі товари/обладнання використовуються ними для облаштування індустріальних парків та/або здійснення господарської діяльності у їх межах.

Також, на зустрічах голови обласної державної адміністрації з народними депутатами від Одеської області з метою сприяння створенню та розвитку індустріальних парків розглядались законопроекти №4416-1 та №4376-1.