НА ОДЕЩИНІ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА УЧАСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ МІНРЕГІОНУ

26.07.2021 | 13:44

22 липня 2021 року в приміщенні Одеської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл з питань впровадження оновленої державної регіональної політики на прикладі Одеського регіону.

Участь у заході взяли очільник області Сергій Гриневецький, заступники Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря та Ігор Короховий, голова обласної ради Григорій Діденко, генеральний директор Директорату регіональної політики Мінрегіону Віктор Подорожний, керівники структурних підрозділів ОДА, народні депутати України та голови районних рад і територіальних громад області.

Розпочав нараду голова обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. Під час виступу керівник області зауважив: «У всі часи якісне планування було і є одним із головних чинників успішної реалізації поставлених задач та сталого розвитку громад та регіону. Стратегічне планування – це не про написання одного нормативного документа. Це – про постійний процес творення спільного майбутнього жителів нашого регіону.

У квітні 2021 року внесено відповідні зміни та актуалізовано Стратегію регіонального розвитку Одеської області на період до 2027 року з  врахуванням пріоритетів Державної стратегії. Оновлена Стратегія регіонального розвитку Одеської області на період до 2027 року - це  основний документ, який визначає напрями подальших дій у сфері реформування економіки регіону, розробки і фінансування регіональних та місцевих програм соціально-економічного розвитку з урахуванням кліматичних, економічних, медичних та інших змін та нового адміністративно-територіального устрою».

Зі слів Сергія Рафаїловича – реалізація Стратегії полягатиме у здійсненні комплексної системи заходів, які зможуть забезпечити досягнення стратегічних цілей та створити безпечні умови та високу якість життя в регіоні, в якому гармонійно поєднуватимуться розвинена транспортно-логістична інфраструктура, екологічне сільське господарство, відпочинковий, історичний туризм та безпечне довкілля тощо.

Наразі проблем в економіці області достатньо, але і проєктів для їх вирішення  та реалізації не менше. Це такі знакові для області проєкти, частина яких вже реалізується в рамках  програми Президента «Велике будівництво»:

  •    - Будівництво дороги в обхід с. Паланки та повітряної лінії потужністю 330 кВ «Новоодеська – Арциз», що забезпечить енергонезалежність Українського Придунав’я від Республіки Молдова;
  •    - Проведення робіт із запобігання руйнування дамби Хаджибейського лиману та проїжджої частини автомобільної дороги в обхід м.Одеса;
  •    - Реконструкція зрошувальних систем Нижнього Дністра на Одещині та відновлення меліоративної системи;
  •    - Розробка проекту та техніко-економічне обґрунтування будівництва автомобільного мосту через Дністровський лиман;
  •    - Проект з відновлення діяльності міжнародного аеропорту «Ізмаїл».

 

«Ще раз хочу нагадати всім, що стратегії не приносять швидкого успіху. Позитивні зміни мають накопичуватись. Доведеться докласти ще багато зусиль, покроково  прямувати до  відповідно визначених пріоритетів і цілей та набирати оберти, щоб не втратити інерцію. Головна, найбільша і найскладніша робота попереду!» -  зауважив Сергій Гриневецький.