НА ОДЕЩИНІ ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ В РАМКАХ РЕГІОНАЛЬНОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМ МАЙНОМ

27.08.2021 | 15:32

27 серпня Олег Муратов – заступник голови обласної державної адміністрації спільно з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях провів робочу зустріч з балансоутримувачами державного майна.

 З метою стимулювання процесу приватизації державного майна та його ефективним управлінням Одеською обласною державною адміністрацією спільно з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях ініційовано проведення робочої зустрічі з балансоутримувачами державного майна для розгляду інформації про об’єкти, що не використовуються державою, а також ініціювання пропозицій до органів управління щодо їх передачі на приватизацію. 

Фонд держмайна України ініціював кампанію «Велика інвентаризація країни». Ця процедура має на меті виявити і передати Фонду всі непрофільні активи для майбутньої приватизації. Для цього було проведено глобальний аудит, що дозволив окреслити масштаби майбутньої інвентаризації та подальшої приватизації.

Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях запропоновано до приватизації 75 об’єктів державної власності та 2 об’єкти незавершеного будівництва.

На сьогоднішній робочій зустрічі обговорили питання ефективного управління об’єктами державного майна балансоутримувачами якого є:

-           Одеська державна академія будівництва та архітектури – 1 об’єкт;

-           Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова – 2 об’єкта;

-           Одеський національний економічний університет – 5 об’єктів;

-           Одеський державний екологічний університет – 1 об’єкт;

-           Одеський обласний центр зайнятості – 12 об’єктів;

-           Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» - 1 об’єкт;

-           Головне управління Державної податкової служби в Одеській області – 9 об’єктів;

-           Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації - 1 об’єкт, а також 9 об’єктів органом управління яких є Міністерство освіти і науки України.

За результатами обговорення, Олег Муратов дав відповідні доручення балансоутримувачам, Департаменту економічної політики та стратегічного планування обласної державної адміністрації та Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях. «Прозора оренда та приватизація дозволять перетворити збиткові або малоефективні об’єкти непрофільного державного майна на джерело стабільного наповнення бюджету за рахунок податків. Занедбані об’єкти, що знаходяться в державній власності, повинні бути відновлені або на їх базі розвинуто новий, більше ефективний, бізнес. Це, в свою чергу, створить нові робочі місця», - зауважив Олег Михайлович.