НА ОДЕЩИНІ ВЧЕРГОВЕ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ

30.09.2021 | 13:49

30 вересня 2021 року в облдержадміністрації проведено чергове засідання Одеської обласної тристоронньої соціально-економічної ради (далі – Рада) з представниками Об`єднання організацій роботодавців, органів виконавчої влади, Федерації профспілок Одеської області згідно з Планом роботи Ради на 2021 рік.

 

Під час наради директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро РАДУЛОВ доповів про стан заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах регіону різних форм власності, здійснені заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати тощо.

«На 1 вересня 2021 року заборгованість з виплати зарплатні складає 83,3 млн грн, а загальна кількість підприємств- боржників становить
37 суб’єктів господарювання, з них: 10 підприємств державної форми власності, 17 – недержавних, 9 – комунальних та 1 підприємство-банкрут
», - зауважив Дмитро Дмитрович.

Для підвищення ефективності роботи з погашення заборгованості з виплати заробітної плати заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин ГОЙ запропонував виробити конкретний алгоритм спільних дій між сторонами соціального діалогу.

Також запропоновано можливі шляхи вирішення складної ситуації на підприємтсвах-боржниках, ініціювавши складання колективних скарг від робітників за участю представників профспілок для проведення перевірок ГУ Держпраці в Одеській області щодо виплат заробітної плати та легалізації зайнятості. Обговорено ризики виникнення заборгованості заробітної плати на підприємствах у зв’язку з підвищенням тарифів на газ.

Окрім того, під час проведення засідання розглянуто низку пріоритетних питань, які впливають на розвиток соціального та економічного благополуччя регіону, це: стимулювання створення нових робочих місць, обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахівців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, реалізація програм підтримки аграріїв у 2021 році, тощо.

За результатами конструктивного та жвавого обговорення визначено рекомендовані до виконання заходи, які сприятимуть покращенню стану економічного та соціального розвитку області, подальшої взаємодії органів виконавчої влади з представниками роботодавців і профспілок в рамках здійснення сторонами своїх зобов’язань.