КАРАНТИННА ДОПОМОГА У РОЗМІРІ 8000 ГРН. ДЛЯ ФОП ТА ЇХ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ: УМОВИ ТА ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ

22.04.2021 | 10:18

Підприємці та наймані працівники із "червоних" карантинних зон можуть подати заявку, щоб отримати державну допомогу у розмірі 8 000 грн.

 

Законом України від 30.03.2021 № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», норми якого розпочали діяти з 09 квітня 2021 року, забезпечується виплата державної одноразової допомоги у розмірі 8000 грн. застрахованим особам, які перебувають на обліку як платники ЄСВ на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій запроваджено «червону» зону карантину, та які втрачають частину заробітної плати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Отримати допомогу мають право ФОП та наймані працівники суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності яких заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних  осіб-підприємців та громадських формувань станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 зі змінами від 07.04.2021 № 329.

Заява на отримання допомоги формується та подається застрахованою особою, яку ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації «Bank ID» чи іншого засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника, в електронній формі через «Портал Дія», у т.ч. з використанням мобільного додатка Порталу Дія. В заяві, зокрема, вказують номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги. Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.

Одещина й надалі продовжує знаходитись у «червоній» зоні епідемічної небезпеки, отже ті фізичні особи-підприємці та їх наймані працівники, які були вимушені призупинити свою роботу через карантинні обмеження, можуть впевнено розраховувати на підтримку від держави.